Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

    

C a m i   K e t t f a r


  Narozena : 8.2.2004
 

  Otec:

  ICH Enisei iz Russkoi Dinastii

  Matka:

  CH Ariela Kettfar

  DKK: 1/1

  Výška : 68 cm

 

Ocenění: Šampion ČR, Klubový šampion, 5x CAC, 7 x Res CAC, 1 x Res CACIB, 2 x krajský vítěz

 

Na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích v říjnu 06, jsme získali poslední titul CAC pro získání šampióna ČR.

Na jaře roku 2004 jsme se s manželem rozhodli si pořídit ještě jednoho pejska. Volba padla na černého ruského teriéra, kterého, jak již píši v úvodu, jsme dlouho obdivovali a o jeho pořízení dlouho přemýšleli. Sedla jsem k internetu a začala pročítat vše dostupné o tomto pejskovi. Chovatelská stanice Kettfar Marcely Havlíčkové ( více na: http://kettfar.wz.cz) měla zrovna štěňátka k odběru. Ihned jsme paní chovatelku kontaktovali a do týdne jsme odjížděli do Brna pro nového člena rodiny. Tak jsme si začátkem května přivezli místo malé chlupaté kuličky jedenáctikilové štěňátko. V paní chovatelce jsme našli výborného člověka a rádce v chovu černých teriérů. O naší malé holčičce jsme jí stále informovali telefonáty a e-maily s fotkami . Naše fenka Chrissi jí ze začátku moc přijmout nechtěla, jelikož byla zvyklá šest let být v domě pánem a najednou jí do jejího teritoria páníčkové přivezou nějaké neomalené nevychované štěně. Během 14ti dnů se vztah Chrissi ke Cami zlepšil a začala jí tolerovat a dnes tyto dvě psí slečny bez sebe nemůžou být. Kam jde jedna, tam musí být i druhá. Celé dny si spolu krásně hrají. Zahrádku jsme již též přizpůsobili našim psím slečnám, je zde skoro všude trávník, aby mohly běhat dle libosti.

V létě 2004 jsme začali s Camiškou jezdit na výstavy. Je pravda, že to vystavování ze začátku nevypadalo nijak moc super, ale naučily jsme se to obě a v letošním roce jsme začaly mít i krásné výstavní úspěchy. Na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích se nám povedl získat i poslední titul CAC na získání šampióna ČR.

Kdyby se mě nyní, po dvou a půl letech strávených s černým teriérem, někdo zeptal, zda bych si opět vybrala toto plemeno, tak bych okamžitě bez rozmýšlení řekla že ano. Tento pejsek si mě získal svou povahou. Je to velmi vyrovnaný, klidný pes, který si je vědom své velikosti a mohutnosti. K ostatním psům je nekonfliktní. Je velmi oddaný své rodině, velmi rád se mazlí a i přes svou mohutnost je schopný pro pohlazení páníčka mu vlézt i do klína. Svou rodinu ochraňuje sám od sebe a nemusí se to ani učit . Je to velmi inteligentní pes a povely se učí velmi snadno a rád. Mohu to srovnávat například s erdelteriérem, které jsme vždy chovali. Erdelteriérova tvrdohlavost a přemýšlení o každém povelu, zda má a nebo nemá, jsou mu absolutně cizí.

 


Anuschka Ankar Cam

       

 

Narozena: 17.2.2007

Otec: ICH David Čierny Sen

Matka: CH Cami Kettfar

Anuschka se narodila jako první štěňátko z vrhu dne 17.2.2007 v 16,30 hodin. Při narození vážila 500g. Od začátku jsme věděli, že to je ona, kdo u nás zůstane. Taky jsme jí nechali dlouhý ocásek. Od malička je to pěkná uličnice, chvilku nevydrží na jednom místě a stále něco provádí. Taky je to hrozná zlodějka, jak někdo nechá někde něco ležet, tak je to její. Nejradši má ponožky a kapesníky. Taky nesmíte nikde nechat něco dobrého a zmizet z dohledu, to už si na tom nepochutnáte, ale ona se vždycky o svou kořist rozdělí se svým bráškou Sašou. Z očíček jí koukaj takový dva čertíci. Je to naše zlatíčko. Moc ráda se mazlí. Na cvičáku jí to moc jde a při obranách si peška odnáší pomalu domů. Je to naše šikulka.


  Alexandr Ankar Cam - krycí pes


narozen: 17.2.2007

otec: ICH David Čierny Sen

matka: CH Cami Kettfar

DKK: 0/0

Výstavní ocenění: Junioršampion ČR, 3 x CAJc, 1 x Res CAC, 3 x CAC

 

Sašenka, jak mu všichni říkáme, se narodil 17.2.2007 v 17,04 hodin jako třetí z vrhu. Vážil 530 g. Původně jsme mu, jako ostatním štěňátkům hledali hodného pánečka, ale pak u nás zůstal už s Anuschkou poslední a už ho nikdo z nás nechtěl dát. Taky nám to, že jsme si ho nechali moc hezky vrací. Stašně moc nás vítá, když někdo přijde a má nás moc rád. Je to takovej ukecanej pejsek. Nikdy jsem nevěděla, co to ukecenaj pes je, ale od té doby, co máme Sašu, víme to všichni moc dobře. Je moc šikovnej a moc rychle se učí. Je to velký pohodář, ale s Anuschkou umí pěkně vyvádět. Taky si moc hezky hraje se svojí mamkou Camčou. 
 

 

Chrissi Bohemia Ertis
 

 


nar: 12.6.1998

Matka:Yolli Bohemia Ertis

Otec: Cesar Mivanka
 

DKK: 0/0


Když od nás odešla do psího nebíčka naše první fenečka erdelteriérka Tena, kterou jsme od rodičů dostali jako svatební dar, ihned jsme začali pročítat inzeráty a za měsíc jsme už měli doma další psí holčičku Chrissi Bohemia Ertis. Narodila se 12.6.1998 v Tisové u Vysokého Mýta chovateli panu Ctiradu Doubkovi. Když jsem si potom malou slečnu vezla domů vlakem, tak byla tak hodná, že se celou cestu ani nepočůrala a skoro celou dobu prospala. Byla jsem s ní první týden sama doma, než se vrátila rodina s prázdnin a ta malá si mě tak přivlastnila, že je to i v dospělosti úplná závyslačka na paničce.

Jinak svou povahou dělá čest králi teriérů. Je stálou zásobárnou energie, připravena kdykoliv na nějakou aktivitu, je paličatá, svéhlavá a velmi inteligentní. Ale je také velmi citlivá a vnímavá a oddaná celé naší rodině. Je to prostě naše psí zlatíčko. Samozřejmě se naučila si otvírat všechny dveře v domě a naučila to i naší čerňandu. Jen výstavy jí moc nebavily a tak jsme absolvovali jen ty nezbytné pro uchovnění a pak už jsme jí dál netrápili. Velké výsledky na výstavním poli sice neměla, ale pro nás je to krásná psí slečna.

TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek