Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

 

Černý (ruský ) teriér

Původ: Rusko
Klasifikace : skupina 2 - pinči, knírači, molosoidi a švýcarští pastevečští psi
Sekce : 1.4 černý teriér bez zkoušky z výkonu
Všeobecná charakteristika:
Je to pes vysokého vzrůstu, se silnou kostrou a masivním osvalením, kvadratického nebo mírně delšího formátu. Lehce se přizpůsobuje různým klimatickým podmínkám. Je seběvědomí, dobře se cvičí. Jeho výborný charakter i dobrá cvičitelnost ho dovoluje používat nejen k hlídací službě, ale i k jiným účelům. Je to i velmi dobrý a oddaný rodinný společník. Plemeno ztělesňuje mimořádnou aktivitu, plnou síly, psi jsou mohutní, vyrovnaní, pohybliví a vykazují rychlou a cílevědomou reakci. Standartní vzrůst u psů je 66 až 72 cm, u fen 64 až 70 cm.
Tělo černého teriéra je pokryto černou hustou srstí. Dobře je vyvinut zkrášlující porost na hlavě a končetinách.

Krátce z historie:
Černý ruský teriér byl vyšlechtěn v tehdejším Sovětském svazu, kdy se po 2. světové válce prudce snížil počet služebních plemen psů. Úkolu vyšlechtit nové plemeno psů se ujala „Centrální škola služební kynologie“ a šlechtitelská stanice „Rudá hvězda“ sídlící nedaleko Moskvy. Důležité bylo to, aby psi nového plemene byli tvrdí a vyrovnaní, použitelní k ostraze a odolní vůči tvrdým klimatickým podmínkám, které v Rusku panují.
Tohoto úkolu se ujali generálmajor Medveděv a Ilin. Soustředili do „Ruské hvězdy“ zbytky služebních psů - velkého knírače,rotvajlera a erdelteriéra, také novofunlandského psa. Po křížení těchto psů se začali objevovat mohutní černí potomci s ideálním osrstěním.
Poprvé byl černý teriér představen v roce 1955 na Všesvazové zemědělské výstavě v Moskvě, kde sklidil obrovský obdiv a zájem kynologické veřejnosti. A také zlatou medaili a diplom speciální výstavy, což v této době bylo to nejvyšší ocenění, jaké mohla šlechtitelská stanice „Rudá hvězda“ získat. Od roku 1981 se černí teriéři objevují i na kynologicky významných akcích v Evropě, kde získávají řadu nejvyšších ocenění, a tak stoupá jejich obliba u chovatelů. V tomto roce byl také vypracován a schválen centrální standard. Mezinárodní kynologickou federací FCI byl černý ruský teriér zařazenmezi teriéry do skupiny 3 pod č. 327. Jelikož se však svojí konstitucí a strukturou srsti podobal více knírači, příp. Flanderskému buvierovi, byla vroce 1996 přijata druhá varianta navrženého standardu i s úpravami a černý teriér byl přeřazen do skupiny 2 mezi knírače, molosoidy, pinče a švýcarské pastevecké psy.


TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek