Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

Nový blok - dvojitým kliknutím zde, zahájíte úpravu bloku...

 

 

 

13. března - minulý pátek jsme si z Naděje pro čtyři packy přivezli dva krásné pejsky, fenečku Marušku a pejska Barnabáška. Byli přivezeni z množírny z Chvaletic. Pejsky si vzaly naše babičky, Maruška zůstala v Chomutově a Barnabášek odjel až do Břeclavi. Jsou to oba zlatíčka a už si pěkně zvykají. Velký problém jim dělala mužská spolenost, Barnabášek už ale udělal velký pokrok a už chodí na procházky i s pánečkem a vezme si od něj i dobrůtku z ruky. Je to velký šikula. Má doma kamarádku erdelku a rád si s ní hraje. Pouze je zatím "němý", ale myslím, že i toto se poddá. Asi nesměli štěkat, tam kde byli. Maruška začíná být pěkný závysláček na své paničce, kam panička, tam ona. Mužský, ale zatím moc nemusí. Jakmile panička na chvilku odejde, tak vyskočí na okno a vyhlíží paničku a přitom přesadí všechny kytky.

   

 

29.října - první říjnový víkend jsme strávili ve Smilově u Mladé Boleslavy na klubovém setkání černých teriérů. Byli jsme jen se Sašenkou, jelikož naše děvčata si posunuly hárání a nemohly s námi jet. Byl to moc fajn víkend. Setkali jsme se zase se všemi co se kolem ČERTŮ motají. Počasí nám přálo přímo ukázkově. Saša sice nevystavoval, jelikož jeho účes není momentálně zrovna výstavní, ale i přesto jsme si to moc užili. V e fotogalerii jsou fotečky.
Jinakl podzim je v plném proudu a je zatím moc krásné počasí, tak chodíme každý den na procházky s pesanama a taky se k nám přidává náš kocour Pepa.

7.září - úspěšně pokračuje rekonstrukce našeho domečku a první letošní výlet s našima pesanama snad bude letošní víkendové setkání černých teriérů, letos poprvé jinde než v Mitrově, bude to ve Smilově. Doufám, že nám to časově vyjde, moc se těšíme.
Náš kocour, dostal jméno Pepa, dál pěkně roste a taky zlobí. Hlavně pesany, ale mají ho rádi, Anuschka si s ním suprově vyhraje. Saša na něj občas zavrčí, ale nemyslí to zle. Pepan s námi pravidelně chodí na kratší procházky, běda když ho necháme doma, tak ječí za dveřma celou dobu, než se vrátíme. Jinak celý den běhá po venku a domů se chodí nabaštit a vyspat.  Jsou to naše zlatíčka.

4.června - zdravím všechny čtenáře našich stránek. Tak postupně plním své resty. Už jsem sem opravdu dlouho nepsala, ale omluvou ať mi jsou, alespoń částečnou, úspěšně vykonané státnice.
U nás letos jinak nic moc nového. Na výstavy nejezdíme, jelikož naši pesani dostali z jara úplně krátký sestřih a pouze se letos prohání po loukách a užívají si spokojeného života. Nějak jim výstavy vůbec nechybí. Výstavy letos velmi úspěšně absolvují štěňátka z našeho vrhu B a to Bianca a Boris. Věřím, že se jim oběma letos povede získat šampiona ČR. Budeme jim držet palce.
V pondělí jsme si domů přivezli kotě, obyčejné mourovaté mimino. Naši pesani ho úplně perfektně přijali. Holky ho berou jako mimino, tak ho pořád kontrolujou, mejou, ale také mu všicni kontrolujou misky, co v nich má dobrého. Ono je za to taky trochu zlobí, ale jen tak, aby jim to nevadilo. Mám moc radost z toho, jak se navzájem přijali.
Pokusím se přidat sem i nějaké nové fotečky.

10.října - minulý víkend jsme strávili jako každým rokem na začátku října, v Mitrově na klubové výstavě. Celý víkend se opět moc povedl. Přijela spousta čerňasů se svými páníčky. Velkou účast měla i naše chovatelská stanice. Bylo tam celkem šest pesanů z našich obou vrhů. Kromě našich, Anuschky a Saši,
se přijela  podívat Brissi (Ariela) se Slovenska se svými pánečky a s jejich novým přírůstkem Vansonem, též se zúčastnila Bianca, Braitík a Blecky, která byla v Mitrově poprvé. Též Výstavní úspěchy se dostavily. Anuschka byla velmi úspěšná a vyhrála třídu otevřenou, V1, CAC, Saša v šampionech V2, Res CAC, též vyhráli nejkrásnější pár, no prostě nádhera. Ostatní štěňátka měla též úspěch. Brisi byla V3 ve třídě otevřené, Bianca V3 a Blecky V2 Res CAC v mezitřídě a Braitík V2 v mezitřídě.

26.července - minulou neděli jsme byli na Národní výstavě v Mladé Boleslavi. Byla jsem jen s Anuschkou a hned jsme vezly domů velký úspěch. Anuschka dostala V1 CAC Národní vítěz. Měla jsem moc velkou radost. Je to naše šikula. Páníčka jsme měli v nemocnici, tak jsme mu alespoň přivezli ukázat pohár. Po cestě zpátky jsme se zastavili za Babuškou. Trochu ho ostříhat, ale z trošky bylo nakonec hodně, byl moc zacuchaný, tak jsme udělali letní sestřih. Však on brzy doroste.
Jinak si užíváme léto, chodíme na houby a na dlouhatánské procházky. Pesani jsou moc spokojení. Vždy svou procházku završí koupelí v rybníku nebo v potoce. No prostě psí život.


29. května - tak konečně po dlouhé době jsem se zase dostala k doplnění zpráviček na našem webu. Máme velkou zprávu. V neděli jsme byli v Litoměřicích na výstavě a Sašenka získal posledního CACe na šampiona ČR. Též dostal svého prvního CACIBa. Byli jsme moc šťastní a Sašenka dostal za odměnu k večeři rybičky. Nebyl samozřejmě sám , dostaly i holky. Jinak jsme se byli podívat v Lovosicích na Broníčka. Představte si, že nás po té dlouhé době poznal Je strašně moc krásnej, je z něj velkej kluk. Když jsme odjížděli, tak nás šli jeho páníčkové doprovodit a jeho nechali na zahradě. Tak to se mu pranic nelíbilo a tak přeskočil plot (což nikdy před tím neudělal) a přišel se s námi rozloučit po svém. Je to prostě zlatíčko. Také z něj bude malý vychovatel, jelikož se jeho páníčkům letos narodí miminko.
Jinak už jsem samozřejmě dala dohromady i Anuschku a za čtrnáct dní jí začíná výstavní sezóna. Tak jsem na ní zvědavá, jak jí to půjde.
Také jsem dala do fotogalerie pár nových fotek.


13.března - dneska slaví první rok svého života štěňátka z vrhu B. Přejeme všem chlupáčům mnoho psího štěstíčka a páníčkům mnoho radostí s čertíky.

 

   

 
 
22. ledna- tak jsem se konečně dostala k psaní novinek. Vánoce a Silvestr jsme přežili všichni šťastně a spokojeně, tak jak se má. 2 x nám zmizel talíř s cukrovím - no jako vždycky to zbaštila Anuschka. Ale vidět to na ní není, pořád je to takové hubené hopsavé kůzle. Energie má na rozdávání.
Jinak mě velice potěšila panička Dorinky, červené fenečky z loňského vrhu. Tolik se celá jejich rodina zamilovala do černého teriéra, že se dohodli a pořídili si ještě jednoho. Požádali mě o pomoc, při shánění a já jim doporučila chovatelskou stanici Z Jabkenických doubků, kde ještě jednoho čertíka z loňského vrhu měli. Byla to asi láska na první pohled a Dorinka má doma nového kamaráda Ajaxe. Dnes mi od nich dorazily fotečky, tak se budu snažit je dodat co nejdříve na stránky.
Za čtrnáct dní nám začíná nová výstavní sezóna hned dvojitou výstavou v Brně. Měla by se tam objevit štěňátka z vrhů A i B, tak se už moc těšíme. Sašenku začnu již také pomalu chystat, aby byl nejkrásnější.


18.listopadu - včera jsme byli na poslední výstavě letošní sezóny v Praze. Sašenka získal V3. Byla s námi též Bianca, byla VN 1 s moc pěkným posudkem. Je to holka šikovná. Z čeho jsme ale měli největší radost, bylo to, že se za námi přišla podívat paní Červenková s s růžovou fenečkou z letošního vrhu, Blacky. Je to moc krásná psí slečna a roste do krásy své maminky Cami. Doufám, že se s ní budeme setkávat i na výstavách.
Též jsme tam potkali spoustu dalšího psího dorostu - Bára od Maxíka tam měla své dvě psí slečny velkého černého knírače, zastavila se tam Terezka Z Jabkenických Doubků se svými pánečky. Je to pěkná uličnice. Též se tam přišla podívat fenečka od Lary Canisyard a Eruho se svými pánečky. Měla jsem radost z ČERTÍHO dorostu. Už se těším na jarní výstavy, kde je začneme potkávat častěji.
Po cestě domů jsme se byli podívat na Babuho. Viděli jsme ho poprvé, co od nás odešel ke svým novým pánečkům a je vidět, že se má moc dobře a lépe si nemohl vybrat. Mají ho všichni moc rádi a on jim to oplácí svou psí láskou. A taky už hodně vyrostl, je to moc krásný pejsek. Máme z něj radost.
Jsme moc rádi, že naše štěňátka měla moc štěstí na hodné lidičky.

6.listopadu - tak nám byly konečně potvrzeny výsledky Sašových kyčlí a hlásíme 0/0. Super. Takže je z něho nadějný krycí pejsek.

 

Do fotogalerie vrhu B jsem  přidala fotečky Dorinky - červené fenečky z letošního vrhu.
 

 

 

 

29.října - dne 27.10. od nás do psího nebe odešla naše milovaná erdelteriérka Chrissi Bohemia Ertis. Bude nám po ní moc smutno. Celý svůj  život nám byla věrným psím společníkem. Budeme na ní stále vzpomínat.

   

15. října - tak jsem konečně zase tady. Víkend jsme strávili jako každoročně v Mitrově u Strážku na klubovém setkání černých teriérů. Bylo to moc faj a hlavně se tam sešla pěkná základna naší chovatelské stanice. Přijel Arny se svými páníčky a a taky Bianca a Brait. Též jsme tam Měli Broníčka. Majitelé byli tak moc hodní, i přes to, že jim bylo moc smutno a půjčili nám ho na víkend. Štěňata si celý víkend hrála. Bianca je stačila utahat všechny, je pěkně hyperaktivní. Na výstavě dostali všichni moc krásné posudky a hezky se předváděli. Sašenka získal V1 CAC a též je již od soboty chovný pes. tak doufám, že moc nezpychne. Bonitaci má bez chybičky, je to pašák. Ještě čekáme na výsledky  kyčlý. Pokusím se si najít chvilku a napsat delší povídání o Mitrově.

28. září - včera jsme byli na výstavě v Českých Budějovicích. Byla tam docela malá účast ČRTů, celkem osm pesanů, což je opravdu málo. Ale zase dobrý, jelikož Saša získal již druhého CACe z mezinárodní výstavy.

 

Dnes jsme byli opět po delší době na cvičáku, vzali jsme sebou i Camišku, aby jí to nebylo líto. Všem to pěkně šlo, jen Saša chce stále utíkat za Anuschkou, tak musíme být každý na jiném konci hřiště.
 

 

 

 

19.-září - dnes od nás do světa odešel i Babu. Jel ale jenom kousek, 30 km od nás, což je fajn a můžeme ho občas vidět, jak roste. Bude mít na starosti dva dospěláky a dva kluky, taky jeden domeček a zahradu. Hned první noc spal s dětmi v pokojíčku, což pro něj muselo být moc fajn, děti, ty on má moc rád. Moc všem přejeme hodně moc krásných společných zážitků a mnoho společně strávených šťastných dní.
 

 

 

 

 

 

15.září - tak akorát odjeli budoucí páníčci našeho Babuho. V pátek si pro něho přijedou. Bude jen kousek od nás u Mostu. Tak tady bude nějak prázdno a smutno. Nezvyk. Hlavně, že se klukům bude v nových rodinách líbit a budou mít hodné pánečky. To je nejdůležitější.

14. září - tak od nás dnes odjel se svojí novou rodinkou do Lovosic.Broníček Bude tam mít kamarádku kočičku. Tak se snad brzy spolu skamarádí. Myslím, že je nám smutněji než jemu.  Ale nový páníčci už volali, jak dojeli. Tak zase napíšu, jak se zabydlel. Do Mitrova ale určitě pojede.

6. září - dnes jsme se zúčastnili Krajské výstavy v Karlových Varech. Jako každým rokem nám vyšlo počasí na maximum a pořadatelům se výstava též opět velmi povedla. Moc se nám tu vždy líbí. Letos s námi už jela vystavovat i Bianca. Už se snaží se hezky vystavovat. Je to šikulka. Sašenka získal titul krajský vítěz. Přivezl si domů krásný pohár. Fotečky z této výstavy najdete ve výstavách.

4.září - v neděli 31.srpna jsme byli na Mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi. Náš Saša získal V1 CAC. Což je super. Máme z něj radost. V sobotu se chystáme na krajskou výstavu do Karlových Varů, budeme brát sebou i ty dva naše uličníky, třeba se tam objeví potencionální páneček. Uvidíme. Kluci jsou moc učenliví, už suprově hlídaj, venčení máme taky zmáknuté a snažej se i poslouchat. Jsou to prostě zlatíčka. Taky se moc rádi mazlej, to vždycky přijdou a začnou pacičkovat a páníčku, já chci mazlinkat. Jsou to naši myšáci.


 
 
 
30.srpna - včera jsme se byli podívat ve Vochově za malým Borisem - doma mu říkají Beník. Je to moc krásnej pejsek, úplně k nerozeznání s Broníkem. I jeho panička si je jednou spletla. Je moc šikovnej a je vidět, že se mu páníčkové věnují. Hezky si rozumí i s malými páníčky. Mají na zahrádce bazén a naši klucí na to nejsou zvyklí, tak jsme čekali, kdo tam spadne první, no vyhrál Broník. Chudák byl z toho tak překvapenej, že se nomohl dostat ven. Ale ručník a trošku chlácholení to spravilo. Jinak jim kluci trošku prohnali i kočičky. Bylo to moc hezké odpoledne. Děkujeme.
 
 
 
 
26.srpna - ve čtvrtek tu u nás byl na návštěve Brait z Jihlavy. Z auta vystoupila velká chlupatá koule a odjížděl krásný ostříhaný černý teriér. Je to moc krásný pejsek. A jak je poslušný, je vidět, že už chodí přes měsíc na cvičák a taky, že má moc hodné páníčky, kteří ho mají moc rádi. Moc krásně si všichni čtyři vyhráli. Teda Babu, Broník, Bianca a Brait. Řádili všichni na písku před barákem a taky jsme byli na společné procházce u potoka. Byla to pořádná banda, sedm pesanů se prohánělo po louce ve Výsluní. Fotečky z návštěvy Braita jsou ve fotogalerii. Bianca v neděli už odjela domů, do své smečky. To bylo radosti a vítání, když si pro ní panička přijela. Je fajn vidět, že se mají naše štěňátka ve svých nových domovech moc fajn, a že jsou šťastná. Ještě vybrat nové páníčky pro ty naše dva uličníky, co jsou doma. To bude ze všeho nejtěžší, protože už jsme na ně hodně zvyklí.
 
 
 
 
 
 
 
 
17.srpna - tento týden máme u nás Biancu, štěňátko z letošního vrhu, na hlídání. Hned si začala hrát s bráškama a pěkně spolu vyváděj. Dneska například ukradli a snědli plnou mísu mafinek, co dcera upekla. A ani se nezastyděli. Doufám, že nebude doma předvádět, co se u nás naučila za lumpárny. No jo, kluci, ti jí toho za ten týden ještě ukážou. A taková to byla klidná hodná fenečka.  Je to banda. Taky u nás byli na návštěvě páníčkové od Arnyho, ale jeho sebou neměli, jelikož to už by u nás bylo přepesováno, už je jich tu šest a fakt to stačí. Během zítřka se pokusím dodat nové fotečky.

9.srpna - dnes jsme se zúčastnili klubové výstavy v Kladně a náš Sašenka získal posledního CAJCe na junioršampiona ČR. Je to šikulka. Byl s námi i Babu a Bianca a moc pěkně se předváděli a získali výborné posudky. Oba mají v posudku velice perspektivní. Byla to jejich výstavní premiéra. Zítra přidám nějaké fotečky.

3.srpna - tak vedra jsme přežili. Fotečky, jak jsme je prožívali, najdete ve fotogalerii. Babu se ukázal jako výborný plavec, to má po mamince, ta taky moc ráda plave. Jinak nic nového se u nás neděje, stále chodíme na dlouhé procházky a při té příležitosti občas najdeme i nějaké houby, už konečně začínaj. Sašenka s Anuschkou chodí každou neděli na cvičák, tak snad budou brzy vidět nějaké pokroky.

21.července - v neděli 20.7. jsme byli na Národní výstavě v Mladé Boleslavi a Sašenka získal již svého druhého CAJCe. Je to náš šikulka.
 
Jinak klucí rostou jako z vody, už mají přes dvacet kilo, již mají krásné nové zoubky, zatím jen řezáky, ale již je vidět krásný nůžkový zkus. Jsou to kluci moc šikovní, již se snaží poslouchat a loužičky už doma skoro nemáme. Taky se hrozně rádi mazlí, to si vlezou skoro do klína. Jsou to prostě zlatíčka, až budou odcházet k novým pánečkům, bude nám moc smutno.
 
 
 
 
13. července - dnes slaví štěňátka z letošního vrhu právě čtyři měsíce. Všem moc blahopřejeme.

7. července - dneska jsme s našimi malými trénovali chůzi ve městě. Byli opravdu moc šikovní, vůbec se nebáli aut a ani velkého množství lidí. Také si zkusili jízdu výtahem a ta jim nevadila vůbec. jsou opravdu moc šikovní a nový páníčci získají plně socializované pejsky. V tomto týdnu mám dovolenou, tak ty naše mrňousi vykoupeme a ostříhám, aby už z nich byli pořádní ČRTi. pak vám je nafotím a dám je sem na stránečky. Doufám, že se mi to povede co nejdřív, jelikož doma stále něco betonujeme a zdíme a stále máme strach, aby jsme z nich neměli sádrové trpaslíky. Musejí být totiž bu všeho a na vše se podívat zblízka.
Ve fotogalerii jsou opět nové fotečky.


29.června - dnes jsme byli na mezinárodní výstavě psů v Brně. Byli jsme jen se Sašou, jelikož se naše Anuschka začala poprvé hárat. Snáší to docela statečně. Je to šikulka. Sašenka získal hodnocení V2 Res CAC. Byl moc šikovný i přes to velké teplo. Když jsme dorazili domů, tak se nejdříve přivítal s celou naší smečkou. Hlavně mrńata měla radost, že se jim vrátil velký brácha. Potom jsme je všechny vzali do potoka, to bylo radosti. Vyřádili se všichni ve vodě. moc se jim tam líbilo, běhali pořád sem a tam, až byli celí mokří, ale spokojení.
 
Máme ještě jednu novinku, naši malí již začali přezubovat a Broník už má přední řezáky nové, Babů teprve začíná. Takže noví páníčkové již nebudou mít štěňátka s jehličkama, ale s krásnými novými zoubky. Oba mají krásný nůžkový zkus.
 
 
 
 
5.června - tak jsem se konečně dostala k tomu, přidat nové fotečky na web. Takže ve fotogalerii vrhu B je spousta nových fotek. Jsou tam již fotečky štěňátek mze svých nových domovů, které nám poslali nový majitelé. Tak máte co prohlížet.

2.června - po delší odmlce opět píši do novinek. 25.května jsme byli se Sašou na výstavě v Litoměřicích. Sašenka získal V1 CAJC. Je to jeho první titul, tak jsme na něj náležitě pyšní. Výstava to byla moc pěkná, kruh byl vybrán velký, pejsci se tam mohli náležitě rozeběhnout a předvést se tak pěkně v pohybu. Seděli jsme s pejsky pěkně ve stínu pod stromy, hned vedle kruhu, kde bylo krásně volno pro průchod. No prostě paráda. Ve srovnání s Českými Budějovicemi nebe a dudy.
 
Doma máme stále ty naše dva uličníky. Babů a Brooníka. Jsou již moc pěkní,váží již 12 kg. Oba již slyší na své jméno a učí se poslouchat. Moc se jim do toho nechce, jako každému děcku. Už umí pěkně chodit na vodítku a procházky mají moc rádi, hlavně k rybníku. tak velkou misku s vodou ještě prý neviděli a moc se jim líbí. Také se snaží už chodit dělat potřebu jen ven. Ale někdy to ještě nevyjde, ale ještě jim nejsou ani tři měsíce, tak po nich nesmíme chtít tolik. Takže noví majitelé už dostanou kluky trošku vychované a naučené psím náležitostem.
 
Babů je takový velký uličník, šijí s ním všichni čerti. Všude vyleze, co může, nic pro něj není překážka. Jak se jedná o jídlo, tak je tam první. Broník je takový vážnější a přemýšlivý pejsek. Je velice čiperný a hlavně se velmi rád chodí mazlinkat. Oba si moc rozumějí s našimi velkými pesany a moc hezky si všichni hrají. Dnes dám do fotogalerie další fotečky.
 
 
 
 
 
 
16.května - tak nám doma zbývají poslední tři štěňátka, z toho dva kluci ještě čekají na své nové páníčky. Zítra dám do vrhu B jejich nové fotografie, aby bylo vidět, jací jsou to pěkní kluci.
Ve vrhu B jsou již také fotečky malé Blacky - růžovky, z jejího nového domova a je na nich se svojí novou parťačkou čerńandou Evitou. Moc to tam holkám spolu sluší. Jakmile nám přijdou fotečky od dalších páníčků, hned Vás s nimi seznámíme.

10.května - už máme doma jen pět prcků. Ve čtvrtek odešly dvě holčičky, oranžová a bílá, včera zelený kluk a dnes žlutá holčička. Je jich tu najednou nějak málo, už nemusíte tolik koukat, kam šlapete a jestli vůbec máte kudy jít. Za chviličku tady bude pěkně smutno. I když ti tři velký uličníci taky umějí někdy pěkně pozlobit.
Přejeme všem našim štěńátkům a jejich novým páníčkům moc krásných společných chvil a spoustu krásných zážitků. Budu vám sem psát, novinky z nových domovů našich prcků.

6.května - tak už nám to začalo, prckové pomalu odcházejí do svých nových domovů. za chvilku tady bude smutno po té hordě čertíků. Včera odešel první kluk - Boris. Bude mít okolo sebe samé hodné lidičky, teda vlastně už má. Prý se mu moc líbí jeho nová boudička, ani z ní nechce ven. Přejeme jemu i jeho novým páníčkům mnoho krásných společných chvil.
 
Ve čtvrtek a v pátek odejdou další tři prckové.
 
Ve vrhu B jsou přidány opět nové fotečky.
 
 
 
 
4.května - zjišťuji, že jsem sem zapoměla úplně napsat jména našich maličkých, tak to ihned napravuji. Kluci jsou Babu, Boris, Brait, Bronski a fenečky jsou Barbara, Barbie, Beatrix, Bianca, Blacky, Bonnie. Mnoho z těchto jmen si vybrali již noví páníčkové.
Zítra nám již odchází první prcek ke svým páníčkům, bude to jeden z ocáskových kluků a ve čtvrtek to už začne ve velkém. Bude se nám po nich moc stýskat, ale taky už si trochu odpočinem, už jsou velcí a pěkní roš´táci. nejvíce se jim líbí venku, tam jsou nejspokojenější, dokáží tam běhat i dvě hodinky, pak si nacpou bříška a pak spinkaj a spinkaj. To jsou nejhodnější.
Budoucí páníčkové se stále jezdí na své prcky podívat a již se jich nemůžou dočkat. Zrovna u nich nastává období mazlící. Tak si páníčkové s nimi užijí moc hezké chvilky.


30.dubna - dnes jsem se konečně dostala k tomu, nahrát nové fotografie. Stále se mě někteří ptají, kdeže mám ty fotky štěňat. Je to tedy ve vrhu B a nahoře v pravo je ikonka fotogalerie. Též nějaké fotečky jsou ve fotogalerii.

29.dubna - v pátek jsme byli s prckama na prvním očkování a též už všichni dostali čip a europas. Už jsou to pěkně velcí pesani, váží už od 5000g do 5600g. Taky už pěkně vyvádějí a hlavně venku, tam se jim moc líbí. Běhají, perou se a pěkně pokouší naše velký pesany a ti si s nimi moc pěkně hrajou. Ale jen venku, tam můžou před nima utéct, doma už je to horší, tak většinou utečou nahoru po schodech, tam jsou v bezpečí. I když naše růžovka je tak šikovná, že včera už do těch schodů vylezla taky. Pěkná uličnice. Včera se vloupali do spižírny(špatně zavřenými dveřmi) a ukradli krabici mléka, pěkně si jí zoubkama otevřeli, vylili a pak všichni to mlíčko vypili a též roznosili na svých tlapičkách všude, kam se dalo. No super. Fakt se s nimi člověk nenudí.
 
Příští týden ve čtvrtek již začnou první uličníci odcházet do svých nových domovů k novým pánečkům. Sice nám bude moc smutno, ale přeci jen si trošku oddechnem, je jich pěkná tlupa.
 
Večer přiložím do fotogalerie vrhu B nějaké nové fotečky.
 
 
 
 
 
 
22.dubna - ve fotogalerii vrhu B i v ostatních jsou přidány nové fotečky.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
20.dubna - dnes jsme byli na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Byl s námi jen Sašenka, získal V2. Škoda, že nám ten CAJC utekl. Jinak všem těm, co tam nebyli, nemusí vůbec litovat. Letos to tedy pořadatelé vůbec nezvládli. Černí teriéři měli snad nejmenší kruh, co kde byl, uprostřed přeplněné haly. Nedalo se tam skoro ani projít ke kruhu. Fakt hrůza. Všechny postranní vchody zavřené. Když jsme odcházeli, už to tam bylo pěkně cítit. A to bylo deset hodin, nedovedu si představit, jak to tam vypadalo v poledne, když venku svítilo sluníčko a bylo dost teplo. Vždycky jsme do Budějovic rádi jezdili, ale letos nás to velmi zklamalo.
 
Jinak štěňátka pěkně rostou, někteří už mají i čtyři kila. V sobotu poprvé dostali masíčko a to byly mističky vymydlené. Moc jim to chutnalo. Také už první štěňátko, žlutá, přeleze jejich pelíšek. Nejdřív jsem myslela, že se jí to povedlo náhodou, ale když už přeskočila potřetí, tak to už náhoda není. Bude z ní pěkná uličnice.
 
Zítra dám nové fotografie do fotogaleri vrhu B i do ostaních fotogalerií.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15.dubna - tento týden bude štěňátkům už pět týdnů. To to letí. Už jsou to pěkní uličníci. Běhají, perou se, hrají si se vším na co natrefí, ale nejraději pokouší Sašu s Anusch. Ti dva mají s nimi svatou trpělivost. No největší zásluhy na jejich výchově má samozřejmě mamča Cami. Taky chudina od nich vypadá, museli jsme jí vzít úplně nakrátko. Však se podívejte to fotogalerie. Též ve fotogalerii vrhu B jsou nové fotečky. Za štěňátky také už začínají jezdit jejich budoucí chovatelé, ale vždy jako naschvál, všichni prckové spí. A jakmile odjedou, tak se do půl hodinky všichni vzbudí a řádí. Je to tak skoro pokaždé i vloni. Zákon schválnosti.
9. dubna - dnes jsme se pokoušeli o první fotečky v postoji, moc nám to nešlo, ale vše se musíme teprve naučit. Nové fotečky jsou ve vrhu B a ve fotogalerii u vrhu B.
Zítra se s prckama už stěhujeme na chalupu ve Výsluní. Už tam mají připraven pěkný pelíšek. také je tam spousta prostoru na prozkoumávání a spousta luk na běhání. takže další zprávičky budou už tam odsud. Zítra nám také budou 4. týdny, tak budeme opět odčervovat a bude velké vážení.

4.dubna - dneska proběhlo opět velké vážení. Výsledky jsou u vrhu B, něteří již dosáhli na 2 kg. Také jsme přidali nové fotečky do fotogalerie vrhu B.

2.dubna - dneska jsme naše mrňousky začaly trochu dokrmovat, aby nedávali mamče tolik zabrat. Dostali mlíčko(psí) s trochou rozmixovaných piškotů. Teda jsou to super šikulové, poprvé pili z misky a šlo jim to úplně perfektně. Uvidíte na fotkách. Každý vypil svou mističku a pak se všichni rozvalili a spinkali. Také dneska dostali už každý svůj obojek, už jsou skoro jako velcí pesani. A další novinka, začaly nám růst zoubky. Už mají skoro všichni alespoń nějaký zoubek. Také už si pěkně spolu hrají a u toho vrčí a štěkají. Už s nimi začíná být pěkná zábava. Jsou to zlatíčka. Náš Sašenka by si s nimi už chtěl hrát, včera zrovna jednoho mrńouska vyzýval ke hře, bylo to legrační. Ve fotogalerii vrhu B jsou nové fotečky.

29.března - tak naším prckům už bylo ve čtvrtek 14 dnů. Všichni už byli poprvé odčerveni. jinak už otevřeli také očíčka, mají je zatím krásně modrá, až časem se jim barva změní na tmavě hnědou. Už se také pokoušejí chodit, je to krásné je pozorovat, jak se jim nožičky ještě kvrdlaj, ale velmi se snaží. Ještě tak 14 dní a už s nimi bude veselo. Maminka se o ně pěkně vzorně stále stará, tak nám krásně rostou (vlastně už i vám, novým pánečkům). Za pár dní už se na ně budoucí páníčci budou moci přijet podívat, aby viděli, jaké uličníky si domů přivezou. Ještě máme stále čtyři štěňátka volná, takže, kdo by chtěl domů super společníka a hlídače, tak volejte.

24. března - včera jsme byli na mezinárodní výstavě v Praze. Umístění nic moc. Náš Sašenka se rozhodl, že se vystavovat nebude a nic s ním nehlo, takže mimo běhu stále seděl. Super, ale stejně se líbil, takže alespoň V4. Anuschka jako vždy poskakovala jak kůzle a je stále ještě dost hubená, takže jen VD. Sice baští víc jak Saša, ale stíhá to vyběhat. Podívejte se na nové fotečky fe fotogalerii a též ve výstavách. Byli se také na nás podívat noví pánečkové z Hradce Králové, takže jsme se jim v kruhu moc nepředvedli, jen jim naše mládež ukázala, jak umějí také zlobit, ale i mazlinkat se.
Dneska jsem naše miminka nafotila každého vzlášť a též jsme je včera všechny zvážily. Fotečky jsou ve vrhu B u každého vzlášť. Budeme postupně přidávat další, aby bylo srovnání, jak rostou.

17. března- j
inak prckové jsou moc hodní, hezky papají a spinkají. Jen dneska v noci docela vyváděli a moc jsem se nevyspala. Maminka Camča je úplně super. Miminkům se stále věnuje i na čůrání jí musíme přemlouvat. Včera, když jsem jí ty tři odnesla, tak to hnedka zjistila, asi je má pěkně spočítaný a čekala, až přijedu a vrátím jí je.


16. března - dneska přišli žlutá, bílá s tmavě zelený o svoje ocásky. Bylo mi jich moc líto, moc u toho plakali. Už se těším, až bude kupírování ocásků zakázáno i u nás a nebudu mít dilema, kolik nechat pejsků s ocáskem a kolik jich kupírovat.
 
 
14.března - takže těch prcků je celkem deset. Šes holčiček a čtyři kluci. Poslední se narodil hodinu po půlnoci. Všichni byli pěkně velcký. Největší kluk vážil 580g. Nejmenší holčička měla 350 g. Ale průměr je 500 g. Všichni jsou černí jako uhel. Mají se všichni čile k světu a Camišku i nás čeká spousta práce, než ty mrňouse společně vypipláme a ve dvou měsících předáme novým pánečkům. Takže, kdo touží mít doma nádherného, velkého a strašně moc oddaného a statečného pejska, tak si u nás štěňátko rychle zamluvte, jelikož už je volných pouze pět štěňátek.

13. března - odpoledne v půl třetí to začalo. První se narodila holčička, pak zase holčička a až čtvrtý byl kluk. Zatím jich je osm, z toho pět holčiček a tři klucí. Ale ještě v bříšku něco je, tak zítra si přečtete všechny podrobnosti a prohlédnete fotečky. Vše budu dávat do vrhu B. Dneska ještě bude mít Camiška spoustu práce.

10.března- už jen nějaký ten den a budeme mít doma zase spoustu malých černýc kuliček a Camilka bude opět maminkou. Už se pomalu připravuje. V noci mě budí skoro pravidelně. Potřebuje čůrat a nebo jí je moc teplo a děláme si z ložnice studený odchov. Trénuje mě tak již na mimča. Ona si mě totiž budí, když se chce otočit na druhý bok, a aby nezalehla nějaké štěňátko, tak si radši vzbudí paničku, aby prcky dala na stranu. Je fakticiky moc pečlivá. Takže sledujte pečlivě naše stránky a my vám dáme hned vědět, jak se něco bude dít.

4. března
- Tak už se blíží termín porodu. Štěňátka v bříšku úspěšně rostou a Camiška je úspěšně zásobuje výživou. Jakmile někdo něčím šustne, nebo něco jí, okamžitě je u něj. Je fakt strašná, kdyby dostávala najíst 5x denně, tak to vždycky sní. Tentokrát tu březost prožíváme úplně jinak. Loni jsme nevěděli, co by jsme jí podstrojili, aby alespoň něco snědla a letos jí jak mlejn. Alespoň nebude po porodu tak hubená. Sledujte všichni naše stránky, jakmile nastane ten velký den, hned vám to dáme na vědomí i s fotodokumentací. Taky už jsme Camišce pěkně oholili bříško, aby miminka mohli hezky k mlíčku a nezamotali jí všechny chlupy do dredů jako loni. Fotečky najdete ve fotogalerii.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
18.února - dnes jsme byli na sonu a byla nám potvrzena březost. Sice už jsme to podle chování naší Camiška poznali, ale přeci jen jsme chtěli vědět, zda je vše v pořádku. Bříško už jí pěkně roste a je pěkně vybíravá v jídle. Z granulí vybírá nejdříve jen masíčko a teprve až když tam nic jiného není, zbaští granule. Správná těhule.
Včera naši prckové oslavili svoje první narozeniny. Všichni, včetně mamči, dostali sladký dortík a místo svíčky byl párek. Moc jim to chutnalo. Fotečky najdete ve fotogalerii. Všem našim štěňátkům blahopřejeme k jejich prvním narozeninám, přejeme jim mnoho krásného v jejich dalším životě.

16. ledna - Camiška se nám 4.ledna začala hárat. A začal rychlý maratón ve výběru otce našich štěňátek. Byly jsme omezeni dost velkými časovými důvody. Tento týden mám ve škole zkouškové období a musím tam být každý den a manžel měl nastupovat do nemocnice. Takže jsme museli jet jen tak daleko, aby jsme byli do rána zpět. Takže vyhrál náš osvědčený Dišo. Tak jsme se v pondělí, po odběru krve, vypravili do Stupavy. Vyskupovi jsou skvělí lidé, tak jsme se na setkání s nimi moc těšili. Krytí se povedlo a teď už jen budeme čekat dva měsíce, jestli se nám opět narodí spousta malých čertíků.

2.ledna 2008 - vítáme Vás v novém roce 2008. Přejeme všem mnoho krásných chvil, které letos prožijí, také mnoho štěstí a zdraví a spokojenosti nám dvounohým lidičkám i našim čtyřnohým společníkům.
Po delší odmlce se opět dostávám k psaní novinek. Celé Vánoční svátky jsme strávili s našimi pejsky na chaloupce v Krušných horách, kterou jsme si na podzim pořídili. Všem se nám tam moc líbí a hlavně našim chlupáčům. Vůbec nechtějí jezdit domů. Celý den se tam prohání na velikánských loukách a už tam mají taky nové kamarády. No, a když napadne sníh, tak to je teprve řádění. Přikládáme i nějaké nové fotečky do fotogalerie, ale jelikož se nám porouchal foťák, tak jich je za poslední dobu málo. Slibuji, že se polepším a budu Vás dále zahrnovat novými fotkami.

2.října - tak jsem se konečně dostala k tomu, že jsem předělala celou fotogalerii, včeně vložení nových foteček. Tak se můžete všichni podívat.

1.října - ve dnech 28. - 30.září jsme se zúčastnili klubové výstavy v Mitrově. Jako každý rok to byl moc krásný víkend, pro nás i naše pejsky. Byl s námi i náš Arny se svými páníčky. Popovídali jsme si s ostaními majiteli černých teriérů, vyměnili zkušenosti, probrali výchovu, stříhání a vše, co se našich zlatíček týče. Počasí se nám moc vydařilo, celý víkend nám svítilo sluníčko. Chodili jsme na procházky s pejsky, sbírali houby a užívali si všichni společných chvil. Náš Arny, Saša a Anuschka byli s námi poprvé a pořádně se vyřádili, běhali spolu po lese, hráli si a zlobili se. Camiška převzala ocenění klubový šampion a na výstavě získala v šampionech Res CAC. Saša získal ocenění velmi nadějný 1 a Anuška velmi naděný 3. Byl to opravdu moc krásný víkend a
opět za rok se těšíme znovu. Průběžně během tohoto týdne se budu snažit do fotogalerie přidat nové fotečky. Také jsme se rozhodli, že bychom Camišku v lednu 2008 ještě jednou připustili a pořídili ještě jeden vrh štěňátek.

26.srpna - po delší době opět píši do novinek. 18. - 19.srpna jsme byli s Cami, Anuschkou a Sašou na mezinárodní výstavě v Bratislavě. Pro prcky to byla první výstava. A hned byli docela úspěšní. Saša i Anuschka dostali první den velmi nadějný 1 a Brissi (Ariela) dostala velmi nadějný 2. druhý den si to s Anuschkou vyměnily a Brissi měla 1 a Anuschka 2. Jinak měli všichni tři moc pěkné posudky a moc hezky se předváděli. Byli všichni móóóc šikovní. A naše Camča, jelikož má vyholenou nohu, tak nemohla ani být jinak než výborná 3 po oba dva dny, ale my jsme s tímto hedikepem nepočítali ani s jiným umístěním. Po oba dva dny bylo dost velké teplo, ale všichni jsme to zvládli. Byli jsme ubytovaní v pěkném hotelu ve Stupavě, který je uprostřed krásného parku, takže naši čerňasi měli dost velký výběh a moc se jim tam líbilo.

Včera 25.srpna jsme se zúčastnili krajské výstavy v Karlových Varech. Camiška vyhrála krásný pohár a dvě medaile, byla krajský vítěz a prckové byli velmi nadějní, tak vyhráli svou první medaili. Jelikož už jezdíme se třemi psi tak bychom s sebou potřebovali ještě fotografa, jelikož už nestíháme při předvádění fotit. Je to škoda, budem muset ukecat Ládíka nebo Verču, aby s námi jezdili.

Dneska u nás byl Árny na stříhání. Mezi dveřmi se objevila obrovská chlupatá koule a odcházel krásný elegantní pes. Je opravdu moc pěkný. Je tedy proti našemi Sašovi o dost větší, ale byl takový už od narození. Dneska má již 69 cm v kohoutku a váží 44 kg. Je to opravdu už pan pes. Jakmile mi majitelé pošlou fotečky, hned je dám na stránky, aby všichni viděli v jak pěkného pejska takové štěňátko vyroste.

29.července - Anuschka se Sašou stále pěkně rostou a zlobí, jako správná štěňátka. Včera nám zmizela z kamen půlka sekané a našli jsme jí okousanou na pelíšku, a to asi jen proto, že jsme je vyrušili, jinak by nezbylo nic a dneska ráno pro změnu sebrali z linky celé máslo a než jsem přišla z koupelny, tak ho celé zblajzli a pomohla jim i mamka Cami. Tak celý den hlídáme, kdy jim z toho bude špatně a naštěstí mají moc dobrý žaludek, jelikož jim nic není a stále chodí a koukaj, co by kde sezobli. Granule jsou už asi okoukané. Jsou to naši uličníci. Ale kotce již spějí ke zdárnému konci, tak se budou učit, že mají nové pelíšky, jsem na ně dost zvědavá. Jinak stále poctivě navštěvujeme cvičák a prckům to fakt pěkně jde, za párek udělají cokoliv. Pokusím se udělat nějaké pěkné fotečky a dát je sem na stránky.

 
 
15.června - Prckům je již pět měsíců. Saša váží 29 kilo a Anuschka 27 kilo. Jsou už pěkně velicí, budu je muset též změřit, abychom věděli, jak jsouvysocí. Taky už jsme začali chodit na cvičák, moc jim to jde, jsou obamoc šikovní.
Každou chvíli byla u nás rodinná rada, zda ještě nějaké štěně prodat, či neprodat, to vždycky, když se objevil nový kupec. Nakonec bylo s konečnou platností rozhodnuto, že tu zůstanou oba. Tak tu máme pěkně veselo, ale už se staví kotce a asi mládež půjde ven. Už je to neúnosné mít doma tolik psů. je jich všude plno.
V minulých čtrnácti dnech byli u nás na ostříhání tři naše psí slečny. Alexa, Enie - Anya a Terezka - Airis. Jsou to moc krásné fenečky, na svůj věk už pěkně osvalené, souměrné a zoubky jim rostou taky moc pěkné. Je na nich také vidět, jak mají moc hodné pánečky a jak jsou spokojené. To jsme pak moc rádi i my, když vidíme, že naši prckové si lépe vybrat nemohli. Vždycky si hezky pohráli se svými sourozenci Anuschkou a Sašou. Po cestě domů pak celou dobu spinkaly, jak byly unavené.
 

 
 
21.června - dnes je první letní den. V neděli už byly štěňátkům čtyři měsíce. Uteklo to jako voda. Saša měl 23 kg a Anuschka 21 kg. oba mají 55 cm v kohoutku a ještě hodně malikatej kousek a přerostou naší Chrissinku. Oba dva pěkně zlobí, jsou dva, tak je to duo. Nějaké nové fotečky jsou ve vrhu A ve fotogalerii. Taky už nám v pátek dorazily konečně průkazy původu štěňátek.

3.června - dnes jsme se byli podívat v Děčíne na Arnyho a taky jsme ho jeli ostříhat. Když jsme přijeli, vyběhl ven chlupatý medvídek, to byl Arny. Velká chlupatá koule. Po ostříhání je to takový plyšáček. Je moc kouzelnej a z očí mu koukaj takový malý čertíci. Pořád si chtěl hrát s Anuschkou. Saša si s ním moc hrát nechtěl, holt dva psi. Nové fotečky ze setkání s Arnym a jeho prima pánečky jsou ve fotogalerii.

2.června - dneska jsme se měli zúčastnit speciální výstavy černých teriérů v Hradci Králové. Tudíž už týden u nás probíhalo velké česání, koupání a stříhání, zkrátka vše, co patří k tomu, aby naši pejsci byli ti nehezčí a nejkrásnější. Ale bohužel nás zradila technika. Ráno jsme vše úspěšně nandali do auta, nezapoměli jsme nic, ani žádného psa, ale za Chomutovem nám začalo pršet a o dvacet kilometrů dál, nám přestaly fungovat stěrače, v této chvíli dost důležitá součást našeho automobilu. Po marném pokusu o zprovoznění jsme se otočili a krokem jeli,
za stálého deště, zpět domů. Měli jsme jet dneska též po cestě zpět ostříhat Alexku do Divišova, což nás hodně mrzí. Už jsme se na ní moc těšili, jak vyrostla a jaký je z ní pejsek a samozřejmě na popovídání s jejími pánečky.
Jinak naši prckové už pořádně vyrostli, Sašenka váží 20 kg a Anuschka 18kg. Ještě je budeme muset změřit v kohoutku, aby jsme měli přehled. Oba už pěkně slyší na své jméno a už regují na přivolání, ještě to sice není super, ale dělají velké pokroky. Anuschka je takové naše
kvítko z čertovo zahrádky, je to hrozná uličnice, co kde najde, to hned ukradne a utíká s tím pryč, nejraději má ponožky. Je jí všude plno. Moc si oblíbila naší Chrissi, kam se hne ona, tam jde taky. Saša to je zase velký obranář, brání všechny naše čubinky, běda, když se k nim někdo přiblíží, ale také je to obrovský mazel. když přijdeme domů, tak nás tak hlasitě vítá, až to vypadá, že brečí.

15.května - pozítří budou štěňátkům už tři měsíce. Hrozně rychle to uteklo. Saša už váží 15,5kg a Anuschka 14kg. Dneska jsme byli na posledním očkování. Oba byli u pani doktorky moc hodní. Jejich sestřička Ariela - Brisi se již zúčastnila první výstavy a moc jí to šlo. Fotečky z výstavy jsou ve fotogalerii vrhu A. Je to velká šikulka. A taky už má svoje stránky, tady je odkaz www.ruskyterier.estranky.cz . Ostatní páníčkové nám pravidelně posílají fotečky svých štěňátek, které uveřejňujeme ve fotogalerii, a je vidět, že všechny štěňátka měli štěstí na moc hodné pánečky, kteří je mají moc rádi a ti malí se jim to snaží oplácet psí láskou.

3.května - zítra už bude štěňátkům jedenáct týdnů. Anuschka se Sašou jsou už pěkní uličníci. Stále něco okusují, dorážejí na Cami a Chriss, co jim přijde do cesty to rozkoušou. Nejlepší jsou noviny, ty se dají dobře trhat. Taky už se učí chodit na vodítku a docela jim to jde. Učíme se též chodit venčit na dvorek, až na občasnou loužičku na chodbě se nám to daří, jsou to malí šikulové. V úterý je naše Chrissinka učila lovit. Najednou slyším na zahrádce ptačí křik a všichni psi hlavu u jednoho místa, tak si říkám, to je nějaké divné a radši se jdu podívat. A tam na zemi uprostřed čtyř hlav leží na zemi oslintaný, vystrašený kosák. Chrisinka ho chytila a přinesla prckům, aby se taky naučili lovit. Vůbec jí nevadí, že ČRT není lovecké plemeno. Tak jsem chudáka kosáka vzala a dala za plot, ještě notnou chvíli nadával a pak radši odběhl. Letět zatím nemohl, jelikož byl ještě notně mokrý.
 
Od většiny nových páníčků štěňátek nám přicházejí pravidelně zprávičky, co nového prckové vyvedli, co nového se naučili a také krásné fotečky, které průběžněje zveřejňuji ve fotogalerii vrhu A. Pejsek Arny má dokonce už i svoje internetové stránky, takže, kdo se bude chtít podívat, tady je odkaz: www.arny-cernyterier.estranky.cz
 
 
 
 
 
22.dubna - tak nám doma už zbyli poslední dvě štěňátka. Je to naše Anuschka a Alexandr. Všichni ostatní se už rozutekli do svých nových domovů. Ve čtvrtek odešla Airis do Kladna a v pátek ráno Anya do Plzně, v poledne Alexa do Divišova a Ariela do Pezinku a Alyoscha je úplně nejdál, jede do Slovinska. Je tady trochu smutno. Jediný, kdo má radost, je naše Chriss, jelikož už jí nezlobí tolik štěňátek a ona už je starší, takže jí to moc nebavilo. Chrisince se jizva po operaci moc hezky zahojila a už je šťastná, že může chodit bez límce. fotečky našich štěňátek ze svých nových domovů najdete ve fotogalerii vrhu A.

15.dubna - včera a dneska od nás oděšli první dvě štěňátka do svých nových rodin. První byl v sobotu Adrien a cestoval až do Jihlavy. Dneska ráno odešel Arny a ten cestoval do Děčína. Noví páníčkové se již svých kluků nemohli dočkat. Přejeme našim malým a samozřejmě i jejich novým páníčkům hodně moc krásných společných zážitků a mnoho společně strávených šťastných dní.

11.dubna - včera byla Chrissinka na operaci, měla nádor v třísle, tak bylo lepší jí to vyndat. Byla moc hodná, jen jsme jí museli dát ochraný límec, aby si ránu nelízala a nezanesla si infekci. Tak z toho moc odvázaná nebyla. Dneska ještě chodila a do všeho narážela, ale už si na to docela zvykla. Za týden jdeme vyndat stehy, tak uvidíme, jak dlouho jí límec necháme.
Dneska bylo velké stříhání. Prckům jsme vyholili poprvé zadečky a krčky. Už vypadají jako velcí pesani, když už jsou poprvé ostříhaní. O víkendu začnou chodit do svých nových rodin, tak ať vypadají skvěle.

9.dubna - tak už je prckům sedm týdnů. Jsou to opravdu už velký uličníci. Nejvíc se jim líbí na zahradě, tam mají velký prostor na to, dělat lotroviny. Nejraději vyhrabávají díry a pak se v nich válí a vypadají, jak malá čuňátka. Létají po celé zahradě a žádný kout snad není neprozkoumaný. Doma to není tolik zábavné, je tam pro ně málo místa. Dneska ráno, když jsme vstávali, tak na nás čekala spoušť. Nechtěně jsem nechala na křesle v kuchyni pytlík se strouhankou. Křeslo převrácené, strouhanka po celé kuchyni, do toho vylitá miska s vodou a štěňátka celá od strouhanky, no prostě paráda. Je jich všude plno, když jdete, musíte pořád koukat pod nohy, aby jste nešlápli na pacičku nebo ocásek, už jsou to holt velcí pesani. Taky jsme je dneska vážili, slečny mají kolem 6000g a kluci kolem 7000g. Tento a další týden začnou už začnou někteří odcházet ke svým novým rodinám, všichni se už na ně moc těší.

1.dubna - štěňátkům je šest týdnů. Všichni mají kolem pěti kil. Dneska byli také poprvé očkované a též všichni dostali čip a svůj pas. Také už mají všichni svá jména - kluci jsou ADRIEN, ALEXANDR, ALYOSCHA, ARNY a holky - AIRIS, ALEXA, ANUSCHKA, ANYA, ARIELA. Už jsou to pořádní zlobilové, nejlépe jim je venku na zahradě, tam mají možnost se pořádně vyběhat a vyzlobit, tím se vždycky pořádně unaví a potom spinkaj alespoň dvě hodinky.

24.března - štěňátkům už je pět týdnů. Bylo opět velké vážení. Všichni pěkně od minulého týdne papkali a na váze to bylo vidět. Mají od 3800g do 4500g. Nejvíc samozřejmě má náš Arny. Je to takovej velkej pesan. Také už se na malé jezdí dívat jejich budoucí pánečci. Jsou to samí hodní lidé, takže se štěňátka budou mít v nových domovech myslím dobře. Což bychom byli moc rádi.
Myslím, že se jim štěňátka taky moc líbila.


21.března - už jsme museli štěňátkům uvolnit celou kuchyň. Už jsou moc čiperní a v pelíčku se jim nelíbilo. Takže, když vkročíte do kuchyně, tak se na Vás všichni sesypou, začnou Vás okusovat a prát se. Jsou moc roztomilí a taky se moc rádi mazlí. Namočené granulky už papají jako velcí psi a už ochutnali i masíčko a to jim chutnala móóc, móóc. maminku už tolik neokupují a ona už se taky moc nedá, ale běda, když slyší některého prcka zanaříkat (to když ho zrovna druhé štěně kousne třeba do ucha), to hned běží na kontrolu, zda se jim něco neděje. Je to moc vzorná maminka.
 
 
 
 
18.března - mrňouskům byl včera akorát měsíc. Takže jsme jim již podruhé dali odčervovací pastu. Bylo též velké vážení. Největší Arny má již 3500g a ostatní kolem 3000g. Všichni přibrali za poslení týden kousek přes jeden kilogram. Jinak jsou to už pěkní uličníci. Z pelíšku už umějí přelézat a běhají po kuchyni a hrajou si. Musíte pořád koukat pod nohy, aby jste někoho nezašlápli. Pak všichni postupně odpadnou a my je skládáme do pelíšku. Musíme je pak všechny spočítat, jelikož se s oblibou schovávají do všech možných i nemožných mezer o kterých jsme ani nevěděli.

10.března - dneska nám jsou tři týdny. Prckové už krásně koukaj svýma zatím modrýma očíčkama. Taky jim začínaj růst zoubky. Už si začínají hrát, sice zatím neohrabaně ale jsou moc legrační, když na sebe vrčí a štěkají. Už taky pěkně chodí. Bylo velké vážení, všichni mají okolo dvou kil. Největší má 2300g. Už jsme začali přikrmovat, aby jsme Camišce trošku pomohli a docela jim to jde, to papání z mističek. Jsou to malí šikulkové a dělají veliké pokroky.

3. března - už nám je dneska čtrnáct dní a prckové dostali poprvé odčervovací pastu, moc jim to nechutnalo, tak to hned zajedli mlíčkem od maminky. Taky bylo velké vážení a máme od 1100g do 1580g. Takže už začínají být velký pesani.Už se mám pomaloučku otvírají očíčka. Taky se pokoušejí ňafat, když se jim něco nelíbí. Už se těšíme, až začnou běhat.

28.února - dneska je prckům akorát dest dní. Bylo také velké vážení. Všichni už mají dvojnásobek své porodní váhy, takže máme už kilové černé kouličky, které zatím jenom papaj a spinkaj. Camiška už od nich ale utíká si odpočinout ven z pelíšku. Ani se jí ale nedivím, když vidím, jak se na ní pokaždé ta banda vrhne. Každým dnem se nám začnou také otvírat očíčka.

24.února - dneska je to přesně týden, kdy naši prckové přišli na svět. Jsou moc šikovní a moc hezky papaj. Bylo taky vážení. Pěkně přibírají. Nejmenší přírůstek byl 300g. A to už Camča krmí sama. Mlíčka už má dost. Taky jí pěkně podstrojujeme.

20.února - dneska přišlo šest štěňátek o ocásky. Tři zůstaly s ocáskama - dvě fenečky a jeden pejsek. Bylo mi jich ale strašně moc líto, když jsem je ze sálu slyšela plakat. Camiška doma byla taky dost špatná, má je všechny spočítaný a najednou jí tam zbyly jen tři. Ale teď už je v pohodě a moc spokojená, že je má všechny pohromadě. Taky jsme Camišce začali pomáhat s krmením, zatím ještě nemá moc mlíka a hladovejch krků je moc.

18.února - tak miminek je nakonec devět. Poslední kluk se narodil ve tři hodiny v noci. Všichni se mají čile k jídlu. Takže máme celkem čtyři kluky a pět holčiček.

17.února
- je 22,30 a máme osm štěňátek, ale možná tam ještě nějaké je, takže budem stále čekat.V 16,30 se narodila první holčička a vážila 500g, po ní následovali v krátkých intervalech další štěňátka, všechna kolem 500g a jeden pejsek dokonce 550g. Takže samí pěkní valibukové. A taky se mají velmi čile k světu a maminku zaměstnávaj už od začátku. Ta se o ně velmi vzorně stará. Chrisinka si je byla taky už prohlédnout, moc se jí líbila, ale ještě se jich trošku bojí. Uvidíme, jestli bude Camišce pomáhat s jejich výchovou.
 

8.února - už jen 14 dní do porodu našich miminek. Dneska Camiška slaví svoje třetí narozeniny. A taky se dnes přijeli na Camišku podívat další budoucí majitelé našeho štěňátka. Přijeli až z Děčína a Camča se jim moc líbila. Oni jí také. Procházky už děláme stále kratší, jelikož už se Camiška rychle unaví. Ono taky tahat to těžké bříško, to se jí jeden vůbec nediví.

31.ledna - tak už se nám to pomaloučku blíží. Ještě tři týdny a budeme mít doma malinkaté černé rusáčky. Camča se začíná hezky zakulacovat. Ale hormony pracují a stále by se jen mazlila. Jen granule nám od druhé půlky březosti nechutnaj, to okolo nich začala chodit a strkat čumákem do misky, ale ani jednu granulku do pusy nevzala. Tak nám nezbylo nic jiného, než začít vyvařovat, aby ty prckové měli z čeho růst. Doufám, že jí to po porodu nebo alespoň po kojení přejde.

 
13.ledna jsme byli na sonografii a máme březost potvrzenou i když jsme to již tušili, jelikož je Camiška ještě mazlivější než obvykle a mlsnější také. Jinak na sonogrofii nám bylo řečeno, že štěňátek je v bříšku nejméně osm. Takže budoucí majitelé si můžou štěňátka dále zamlouvat .
 

19. prosince jsme byli již po třetí na odběru krve a konečně nám progesteron stoupl tak jak má a my ve tři hodiny odpoledne vyrazili do Stupavy za ženichem. Krytí se povedlo, tak teď budeme ještě měsíc čekat na ultrazvuk, aby nám potvrdil Camišky březost.  

8.prosince začala Camiška hárat.

 

 

 

 

 

 

 


 
 
 

 

 
 

 

TOPlist
Administrace WebSnadno | Tvorba webových stránek na PageRide.com  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek